Bramy garażowe segmentowe Wimont

 • Brama segmentowa 1

  Brama segmentowa 1

 • Brama segmentowa 2

  Brama segmentowa 2

Bramy segmentowe proponowane przez naszą firmę to produkt najwyższej jakości. Dostosowane do oczekiwań i indywidualnych potrzeb zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić ich użytkownikom maksymalną wygodę. Wysoki komfort naszych bram osiągamy także przez zastosowanie automatyki bramowej, która spełnia najwyższe wymogi jakościowe w zakresie bezpieczeństwa i obsługi. Najważniejszą zaletą zastosowania bramy segmentowej jest fakt, że w odróżnieniu do tradycyjnych bram nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na podjeździe aby otworzyć garaż. Jest to szczególnie istotne gdy posiadają Państwo krótki podjazd lub gdy sąsiaduje on z ruchliwą ulicą. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze bramy były bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu, aby zapewnić długi i niezawodny okres eksploatacji a także estetyczny wygląd przez długi czas.

Do produkcji bram segmentowych stosujemy panele o grubości 40 mm, które są wypełnione bezfreonową pianka poliuretanową o dużej gęstości, dzięki czemu zapewniają dobrą izolacyjność ciepła oraz stanowią doskonałą izolację akustyczna. Dodatkowo dla zabezpieczenia przed utratą ciepła, brama jest uszczelniana na całym obwodzie uszczelkami, które są wykonane z wysokogatunkowych, niestarzejących się profili gumowych o odpowiednio dobranych kształtach.

Aby zapewnić Państwu produkt najwyższej jakości w naszych bramach stosujemy sprężyny skrętne, które doskonale równoważą ciężar kurtyny, dzięki czemu obsługa ręczna odbywa się przy użyciu minimalnej siły.

Dodatkowo każda brama wyposażona jest w standardzie w zabezpieczenie na wypadek opadnięcia kurtyny w skutek pęknięcia sprężyn. Wszystkie elementy bram są zabezpieczone antykorozyjnie poprzez ocynkowanie i wielowarstwowe malowanie lub foliowanie. Brama porusza się wzdłuż prowadnic na rolkach jezdnych, zamocowanych w zawiasach.

W zależności od wymagań klienta oraz możliwości technicznych proponujemy Państwu bramy segmentowe w dwóch wariantach:

 • tradycyjne bramy segmentowe podnoszone
 • bramy segmentowe boczne

Konstrukcja nośna bramy wykonana jest z elementów stalowych ocynkowanych w trzech rodzajach prowadzeń RES350, RES200 oraz RES70. Podział ten jest zależny od wysokości nadproża i tak dla nadproża min.350 mm stosujemy RES350 (patrz schemat)

dla nadproży w zakresie 200 mm- 349mm stosujemy RES200 (patrz schemat) oraz najniższy wariant RES70 dla nadproża 70 mm-199 mm w przypadku bram z napędem ręcznym oraz 120 mm-199mm dla bram z napędem elektrycznym (patrz schemat)
Pancerz bramy składa się z 4 lub 5 segmentów, o wysokości 500 lub 610 mm, połączonych przykręcanymi zawiasami. W bramach podnoszonych stosujemy cztery rodzaje przetłoczeń: kaseton, przetłoczenia poziome, jedno przetłoczenie, panel gładki. Panele w tego typu bramach są dostępne w dwóch strukturach do wyboru: drewnopodobna - woodgrey lub mikrostruktura. Standartowo bramy występują w kolorach białym i brązowym oraz drewnopodobnych takich jak złoty dąb, orzech, mahoń oraz dąb rustykalny. Na życzenie klienta dysponujemy także panelami malowanymi w kolorach z palety RAL a także panelami w wersji oklinowanej na dowolny kolor wg palety Renolit.

 • Schemat RES200

  Schemat RES200

 • Schemat RES350

  Schemat RES350

 • Schemat RES70

  Schemat RES70

Nasze atuty


Szybkość realizacji

Najniższe ceny

Terminowość dostaw

Kontakt

Tel. +48 32 415 00 08; 501 224 731
lorek5.sl@gmail.com

Adres

P.H.U. KWADRO Sebastian Lorenz
ul. Drzymały 8, 47-400 Racibórz

Dane firmy

NIP: 7481149014
REGON: 160051051